#BeActive – Europejski Tydzień Sportu 2023

W dniach 23-30 września w ramach akcji Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole zostały zaplanowane i zrealizowane różne aktywności i wydarzenia sportowe. Uczniowie klasy 1 wybrali się na wycieczkę na Kosmiczne Rancho, gdzie na świeżym powietrzu mieli możliwość korzystanie z wielu atrakcji. Dzieci aktywizowały się również podczas zajęć wychowanie fizycznego, poznając nowe zabawy ruchowe. Uczestniczyli także na sali gimnastycznej w zajęciach w tenisa ziemnego.

Uczniowie klasy 2b mieli okazję aktywnie spędzić kilka godzin w sadzie. Własnoręcznie zrywali owoce, a później je sortowali. Wycieczka ta była dla uczniów sposobem na spędzenie aktywnie czasu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą.

Klasa 3 w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczestniczyła w pokazie tańca, była na wycieczce w Kosmicznym Ranczo – tam uczniowie korzystali z aktywnej zabawy na dmuchańcach, poduchach wodnych i powietrznych, karuzelach, suchym basenie z piłkami. Byli również na spacerze w lesie – na warsztatach leśnych oraz uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego.

Uczniowie klas 4-8w czasie Europejskiego Tygodnia Sportu wzięli udział w szkolnych zawodach w  badmintona. Składały się one z eliminacji klasowych, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz turnieju szkolnego w dwóch kategoriach klas 4-6 oraz klas 7-8, w podziale na dziewczyny i chłopcy. Ponadto w czasie zajęć wychowania fizycznego uczniowie i uczennice doskonalili elementy techniczne i taktyczne gry w koszykówkę, piłkę nożną, dwa ognie.

Klasa 5, 6a i 6b 25 września przebywała kilka godzin na świeżym powietrzu w Czersku. W polu kukurydzy biegali i szukali pereł Królowej Bony. Grali również w siatkówkę plażową, strzelali z łuku i skakali na trampolinie.

Wszystkie te akcje i wydarzenia dawały uczniom i uczennicą możliwość współzawodnictwa, poznanie nowych aktywności i sposobów spędzania wolnego czasu. Dzieci miały również okazję zwiększyć swoją sprawność fizyczną, a także poprawić technikę w różnych sportach. Czerpały dużo radości  czasie aktywnego spędzania czasu, tydzień sportu był także okazją do integracji zespołów klasowych oraz uczniów z różnych klas.