Prezent dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobieszu kolejny raz pokazali swoje ogromne serce i wzięli udział w akcji prezent dla mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.
  Udało nam się przygotować prawie sześćdziesiąt imiennych prezentów. Były to słodycze, skarpetki, kubki, kawy, herbaty, wody po goleniu i wiele innych. Wszystkie pięknie zapakowane zostały zawiezione i rozdane 20 grudnia pensjonariuszom DPS-u. Nasi uczniowie wystąpili z krótkim mini recitalem kolęd i pastorałek, który wywołał wiele wzruszeń.
 Bezinteresowna pomoc w dzisiejszych czasach nie jest często spotykanym zjawiskiem, a mimo to są ludzie, którzy potrafią wyciągnąć dłoń do drugiego człowieka, nie oczekując niczego w zamian.
 Wśród naszych szkolnych rodziców znaleźli się darczyńcy, którzy sfinansowali prezenty dla pozostałych trzystu mieszkańców DPS-u.
Bardzo dziękujemy Państwu Bernadecie i Dominikowi Kurkom za ogromne i wrażliwe serce.
Niech nam wszystkim przyświeca myśl – „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka”.
 Uczniowie SP w Dobieszu swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że nie jest im obojętny los ludzi samotnych, niepełnosprawnych, chorych i biednych. Serdecznie dziękujemy wychowawcom za motywowanie uczniów do wspierania akcji, a uczniom za skuteczność w działaniach wolontaryjnych, a wszystkim darczyńcom za pomoc o otwarte serce na innych.