Happening ekologiczny z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole obchodziliśmy to święto 20 kwietnia bieżącego roku. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas  uczestniczyli  w Happeningu Ekologicznym. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji była walka z zanieczyszczeniem naszej planety – plastikowymi odpadami, promowanie  działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego oraz edukacja uczniów , jak poważnym zagrożeniem jest  zanieczyszczenie Ziemi odpadami  z tworzyw sztucznych.

Uczniowie, ubrani w  stroje w kolorach Ziemi , trzymając w ręku  własnoręcznie wykonane transparenty, plakaty, różne ozdoby oraz instrumenty muzyczne, przemaszerowali barwnym korowodem przez Dobiesz , skandując hasła ekologiczne. Jednocześnie podczas całej wędrówki i na zakończenie imprezy śpiewana była piosenka  „ Ziemia moja planeta – plastik, karton , metal” przy akompaniamencie gitary. Całe wydarzenia przebiegło w atmosferze spontanicznej radości i entuzjazmu.

Impreza była przygotowana wyjątkowo pieczołowicie, z wielkim zaangażowaniem wszystkich jej uczestników: nauczycieli, wychowawców i samych uczniów. Szczególne podziękowania należą się za piękną oprawę muzyczną całego wydarzenia .

Wyrażamy nadzieję, ze  podejmowane przez uczniów i nauczycieli działania przyniosą pozytywne rezultaty – Zwiększy się świadomość ekologiczna uczniów,  a także lokalnej społeczności rodziców, a tegoroczny happening wpisze się na stałe w kalendarz imprez szkolnych

Organizatorki koordynujące:

Ewa Gajowy

Agnieszka Salamon