23 listopada w naszej szkole zorganizowaliśmy happening z okazji Dnia Życzliwości.

U nas to był tydzień, a nie tylko Dzień Życzliwości.

Uczniowie od początku tygodnia przygotowywali hasła, plakaty i fotobudki na ten dzień, na korytarzach zostały rozwieszone plakaty z miłymi słowami, które można było wziąć ze sobą i podać dalej, została zaproponowana zabawa w cichego przyjaciela. Były też okazje do porozmawiania na temat życzliwych zachowań.

W środę od rana ruszyły przygotowania do happeningu. Na sali gimnastycznej zostały rozwieszone wcześniej przygotowane hasła, drzewka życzliwości, ale przede wszystkim zaczęła się ogromna akcja przygotowania bufetu śniadaniowego. Dochód ze sprzedaży potraw zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych rzeczy dla samotnej i niepełnosprawnej Pani Krystyny, która naszą szkołą opiekuje się od kilku lat.

Mamy nadzieję, że wszystkim smakowały potrawy z naszego bufetu. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i przygotowanie tych pyszności, dzieciom za hojne datki i dobrą zabawę.

Do przygotowania tostów, koktajlu truskawkowego klasa III wykorzystała blender i toster zakupiony w ramach programu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Liczymy, że takie akcje sprawią, że relacje między naszymi uczniami nie tylko będą poprawne, ale nacechowane tolerancją, sympatią i wzajemną życzliwością.

Opracowała: Dorota Tanczos