Podróże małych przedszkolaków

Oddział przedszkolny w ostatnich tygodniach był na trzech wycieczkach.

Pierwszą z nich był wyjazd do pobliskiego Zalesia. Dzieci korzystały z dmuchańców, bawiły się w parku trampolin, zwiedziły dzielnicę filmową. Było też ognisko z kiełbaskami. 

Drugą wycieczką był wyjazd do warszawskiego ZOO. Tam nasi najmłodsi wzbogacili swoje wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych krajach.  Zapoznały się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO, a także dowiedziały się, że ogród zoologiczny to miejsce ochrony zagrożonych gatunków zwierząt.

Trzecim wyjazdem była wycieczka na lotnisko wojskowe – 42. Baza Lotnictwa Szkolnego kap. pil. Franciszka Żwirki i inż. Stanisława Wigury w Radomiu. 

Tam dzieci posłuchały koncertu orkiestry wojskowej, mogły zagrać na wielu instrumentach i dyrygować orkiestrę. Zwiedziły hangar, gdzie dzieci mogły zobaczyć samoloty Orlik i Bryza, a także mogły wsiąść do  kokpitu, dotknąć deski rozdzielczej i poczuć się jak prawdziwi piloci. Znalazł się również czas na odwiedzenie sali tradycji, gdzie dzieci odsłuchały hymn lotników, obejrzały zdjęcia i mundury lotników z rożnych lat i inne akcesoria. Ten wyjazd przybliżył dzieciom pracę i zadania jakie stoją przed żołnierzami i pracownikami jednostki wojskowej w Radomiu. 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie, a szczególne podziękowania dla Pani Bernadety Kurek za pomoc w zorganizowaniu wycieczki do Radomia oraz całej ekipie.