PROGRAMY SPORTOWE REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE

Szkoła Podstawowa w Dobieszu od 1 marca 2022 roku bierze udział w programie Ministerstwa Sportu i Turystki – Szkolny Klub Sportowy. Celami programu SKS są przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia i profilaktyka otyłości, stającej się już kolejną chorobą cywilizacyjną. Zadaniem programu jest aktywizacja uczniów wykazujących się mniejszą sprawnością fizyczną, ale lubiących sport i wysiłek fizyczny. Szkolny Klub Sportowy jest także przeznaczony dla uzdolnionych sportowo uczniów i uczennic naszej szkoły dla których jednocześnie będzie przygotowaniem do występów i reprezentowania naszej szkoły na zawodach sportowych.
Obecnie realizowana jest już szósta edycja programu SKS. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach ćwiczebnych – dla uczniów i uczennic z klas IV i klasy V.

Drugim programem Ministerstwa Sportu i Turystki realizowanym w naszej szkole jest projekt WFzAWF, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach sportowych. Celem programu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych po długo trwającej nauce zdalnej – walka ze skutkami pandemii koronawirusa. Bardzo ważnym aspektem jest również integracja uczniów, czerpanie radości z uprawiania sportu oraz kształtowanie nawyku aktywności fizycznej.
W drugiej edycji program WFzAWF zajęcia są realizowane w dwóch grupach ćwiczebnych w których uczestniczą uczniowie i uczennice klas VI i VII

Galeria: Program sportowy

Autor: Zbigniew Marchalewski