Tydzień dla Ziemi
W tym tygodniu wszystkie działania uczniów i nauczycieli kręciły się wokół Ziemi.
Samorząd Uczniowski zachęcił do włączenia się w różne eko-działania. W poniedziałek każdy mógł napisać życzenia – przesłania dla Ziemi. Zostały one wyeksponowane na drzewie stojącym przy wejściu do szkoły.
Na ścianach pojawiły się gazetki i dekoracje okolicznościowe. Podczas zajęć w pracowni komputerowej uczniowie realizowali projekty dotyczące segregacji śmieci. W świetlicy pisali hasła zachęcające do dbania o naszą planetę.
Byli tacy, którzy przesiedli  się na rower. Posadziliśmy również kwiaty przed szkołą. Starsi koledzy sprawdzili wiedzę uczniów klas 0-3 dotyczącą podstawowych zagadnień ekologicznych, wchodząc do sal z zagadkami tematycznymi.
Podsumowaniem działań był wyjątkowy Quiz wiedzy o Ziemi, poprowadzony przez panią Kasię Werman i klasę 6b. Tuż po nim obejrzeliśmy TopModel, na którym prezentowane były niepowtarzalne projekty ekologiczne ubrań i toreb. Najciekawsze z nich pani Dominika Bugała wyśle na kolejny etap konkursu Slow fashion. Nie zabrakło innych niespodzianek: klasa 1a i 3a pokazały zabawki wykonane z papieru i odpadów. Klasa 2a zaprezentowała wyjątkowe, niepowtarzalne, uszyte podczas zajęć, torby z filcu. Klasa 2b wystąpiła z przesłaniem dotyczącym ochrony naszej planety. Starsi uczniowie na swoich stanowiskach wykorzystali naturalne produkty do sprzątania zgodnie z hasłem: Mniej chemii, więcej zieleni (7a) i zaprezentowali drugie życie śmieci (8a).
Dziękujemy za zaangażowanie. Wspólnie dbajmy o przestrzeń wokół nas – nasze miejsce na Ziemi.
– organizatorzy Tygodnia dla Ziemi w SP Dobiesz