22 czerwca 2022 roku uczennice i uczniowie z klas 4-6 na zaproszenie Stowarzyszenia W.A.R.K.A. uczestniczyli w wycieczce do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy podzielenie na dwie grupy. Każda z grup ze swoim przewodnikiem miała możliwość zwiedzenia przepięknego i bogatego w okazy flory i fauny zabytkowego parku oraz białego, klasycystycznego pałacyku, w którym znajduje się Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Poznaliśmy tu postać polsko-amerykańskiego bohatera walk o niepodległość, ale także innych wielkich Polaków, którzy emigrowali do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Następnie udaliśmy się na polanę w parku, gdzie mogliśmy odpocząć oraz upiec kiełbaski na ognisku. Organizatorzy zapewnili nam także świetne gry i zabawy prowadzone przez Panie animatorki.

Na zakończenie przepełnionego atrakcjami dnia otrzymaliśmy pamiątki oraz zrobiliśmy sobie przed Pałacem Pułaskich grupowe zdjęcie. To był niezapomniany dzień.

Wycieczka zorganizowana przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach projektu „Z wizytą u generała Pułaskiego” sfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsze.

Galeria: Wycieczka do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Autor: Marcin Antoniewicz