W środę 29 marca 2023 r. klasy II i III z opiekunami, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy był taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Z wysokości 114 metrów, czyli XXX piętra podziwialiśmy wspaniały widok na panoramę Warszawy. Pogoda dopisała, a błękitne bezchmurne niebo umożliwiło obserwację nawet odległych dzielnic stolicy.
Kolejnym etapem było zwiedzanie wystawy „Fascynujący świat pająków i skorpionów”. Uczniowie zobaczyli ponad 40 unikalnych i przepięknych okazów ze wszystkich zamieszkałych kontynentów m. in. czarną wdowę i największego skorpiona cesarskiego. Przewodnik odpowiedział na wiele pytań dzieci, wyjął też z terrarium pająka o wdzięcznym imieniu Basia. Może bliski kontakt z tym żywym okazem pozwoli przełamać, niektórym z nas, negatywne stereotypy towarzyszące wizerunkowi pająka czy skorpiona?
Ostatnim etapem był spektakl „Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze Syrena. Reżyser wybrał kilka opowieści z wielu zamieszczonych w książce i przedstawił je na scenie w sposób barwny, żywy i zabawny. Sceny pełne ruchu, wspaniała scenografia, taniec i  muzyka bardzo spodobały się młodym widzom. Mamy nadzieję, że wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które długo pozostaną w naszej pamięci.

Dorota Tanczos