2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Celem tego święta jest podnoszenie świadomości społecznej na temat tej dysfunkcji.
Z uwagi na fakt, że w tym roku dzień ten przypadł w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy w piątek 1 kwietnia. Tego dnia w szkole uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko.
W grupie oddziału przedszkolnego zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu – odbyła się pogadanka z wychowawczynią, dzieci wykonały piękne, tematyczne kolorowanki, natomiast pod koniec zajęć szkolnych, wychowawczyni p. Edyta Cytloch rozdała dzieciom na pamiątkę, własnoręcznie wykonane z włóczki niebieskie serduszka.
Wychowawcy klas 1-3 przybliżyli swoim podopiecznym zagadnienia dotyczące autyzmu dzięki wspaniałemu filmowi pt „ Amazying things happen”. Uczniowie wykonali także prace plastyczne poświęcone tematyce autyzmu.
Uczniowie klas starszych odbyli dyskusję z wychowawcami, dzieląc się dotychczasową wiedzą oraz obejrzeli filmy : „Chcemy być sobą” – Fundacji Jim, a także reportaż „ Zrozumieć autyzm”.

Galeria: Dzień autyzmu

Autor: Marzena Fabisiak