21 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Ortografia trudna, ale nie nudna” dla uczniów z klas III i IV Szkół Podstawowych z Gminny Góra Kalwaria.
Przybyłych gości powitał Dyrektor Szkoły Marcin Antoniewicz. Ortograficzne zmagania zainaugurował Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria pan Arkadiusz Strzyżewski, który ufundował nagrody dla zwycięzców konkursu. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, reprezentantów szkół.
 Uczniowie zmierzyli się z trudnym tekstem dyktanda, w którym mogli wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii i interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali teksty. Zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:
I miejsce – Zofia Łokietek SP Dobiesz,
II miejsce – Lena Serafin SP Góra Kalwaria
III miejsce – Maja Wołoszyn SP Brześce.
 Laureaci otrzymali nagrody: tablet, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy, workoplecaki z drobnym upominkiem.
W oczekiwaniu na wyniku konkursu uczestnicy wzięli udział w działaniach związanych z obchodami Dnia Życzliwości. Przy pomocy koła fortuny wystosowali dla siebie misję życzliwości. Pozwoliło im to na stworzenie wyjątkowej atmosfery, współpracy i odreagowania po konkursowych zmaganiach.
 Dla gości, Rada Rodziców SP w Dobieszu przygotowała pyszny bufet z ciastami, herbatą i kawą. Bardzo dziękujemy za pomoc, ogromne zaangażowanie i wsparcie.