Informacje Samorządu Uczniowskiego

24 października 2023 r. odbyło się kolejne Zebranie SU.
1. Za nami pierwsza konkurencja Samorządu – wykonanie plakatu na drzwi klasy w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Brawa dla klasy 3a za włączenie się w ogólnoszkolne działania. Zachęcamy do zapoznania się z pracami innych klas.
2. Ogłaszamy coroczną akcję Znicz. Do 30.10 października można w świetlicy lub w kartonie na parterze szkoły zostawić znicze, które przekażemy do DPS-u w Górze Kalwarii.
3. W piątek 3 listopada organizujemy   Światowy Dzień Animacji połączony z Dniem  Postaci z Bajek i z akcją Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Bajki dostarczają wiedzy o świecie,  pomagają zrozumieć  emocje,  rozładować napięcie,  zaakceptować swoje mocne i słabe strony, pokazują normy rządzące światem. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą biblioteki – czeka Was bowiem turniej międzyklasowy dotyczący popularnych baśni i bajek.
4. 13 listopada jest Światowy Dzień Dobroci. Samorząd zachęca do wsparcia szkolnego wolontariatu w ramach akcji Paczka na Kresy. Więcej informacji u pani Doroty Tanczos.

Opiekunowie SU
ks. Arkadiusz Szarszewski, Maciej Boch, Agnieszka Domagała