18 grudnia 2019r, jak co roku, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klas drugich. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy w naszej szkole zostały wystawione pantomimą.

O wyznaczonej godzinie Rodzice i uczniowie wraz z nauczycielami przybyli na salę, na której miało odbyć się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem, a w dalszej części, ku zdziwieniu niejednej osoby widać było raj.

Uczniowie poprzez swoją grę aktorską pięknie pokazali zwycięstwo Pana Boga nad grzechem. Przedstawili historię zbawienia, począwszy od Raju i nieposłuszeństwa pierwszych rodziców, przez Zwiastowanie i bezgraniczne zaufanie Maryi Bogu, Boże Narodzenie w stajence, do zaproszenia każdego z nas ponownie do utraconego Edenu. Potrafili wyrazić to całym sobą, poprzez ruch, mowę ciała, gest. Co okazuje się nie lada wyzwaniem…

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, jak i zaproszonych gości.

Wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowaniach do tej wspaniałej uroczystości bardzo dziękujemy!