Dnia 27 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyły się przedstawienia teatralne „Kopciuszek” i „Czerwony kapturek”. Spektakle zostały wystawione przez dzieci biorące udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu edukacyjnego – przedstawienie dla społeczności szkolnej. Zajęcia są realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Europejskich „Szkoła możliwości w Dobieszu” realizowanego przez gminę Góra Kalwaria i firmę Mały Inżynier.

W zajęciach biorą udział dzieci zarówno z klas starszych, jak i młodszych. Prowadzenie zajęć ma zadanie aktywizacji i integracji uczniów w celu kształtowania kreatywności i umiejętności pracy w grupie. Przedsięwzięcie na rzecz społeczności szkolnej ma na celu przygotowanie wydarzenia w szkole angażujące ich otoczenie. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wybierają tematykę spektaklu, przygotowują kostiumy, scenografię, zaproszenia i akcję promującą przygotowany projekt. Zajęcia mają na celu kształtowanie podstawowych kompetencji społecznych.

Spektakle miały na celu pokazanie, że nie liczą się dobra materialne (nowe ciuchy, telefon komórkowy), lecz liczy się prawdziwa przyjaźń. Można ja okazać nawet najmniejszym gestem…

Zapraszamy do fotorelacji, jak przedstawiły to dzieci z naszej szkoły.