Kolejny finał „Szlachetnej Paczki” już za nami. W tym roku pomogliśmy młodej mamie samotnie wychowującej dwójkę dzieci.

Nasza akcja wyglądała trochę inaczej niż w ubiegłych latach, nie było zbiórek potrzebnych rzeczy i kwestowania.

Na pewno wszyscy pamiętacie „Dzień Życzliwości” w naszej szkole, podczas którego sprzedawaliśmy pyszności w bufecie. Zebraliśmy wtedy sporą kwotę, która wystarczyła na zakup rzeczy dla Pani Krysi (osoby samotnej i niepełnosprawnej, którą nasza szkoła opiekuje się od kilku lat)  i jednocześnie na zaspokojenie potrzeb naszej rodziny. Nie były one duże, rodzina prosiła o artykuły spożywcze, chemiczne i buty dla chłopca.

Kolejny raz daliśmy radę. Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. I zaangażowanie.

Pamiętajmy, że człowiek jest wart tyle, ile czyni dobrego.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Kiedy podjechaliśmy dużym autem na podwórko wspieranej rodziny, zauważyliśmy, Kacpra, który nas wypatrywał. Gdy wysiedliśmy z auta, od razu do nas podszedł i przywitał nas serdecznie. Gdy zaczęliśmy wnosić paczki, widać było radość w oczach pani Kamili. Również Wiktoria, która na początku nas się wstydziła, za chwilę rozkręciła się i zabrała się z bratem do otwierania paczek. Z każdą otwartą paczką widać było coraz większy uśmiech na twarzy pani Kamili i jej dzieci. Panią Kamilę najbardziej ucieszyły artykuły codziennego użytku, które odciążą ich budżet. Dzieci natomiast bardzo ucieszyły się z prezentów dla nich. Wiktoria z maskotki natomiast Kacper z koszulki swojego ulubionego klubu. Na koniec poprosili, aby serdecznie podziękować Darczyńcy, mocno nas wyściskali, co sprawiło, że nam wolontariuszom łezka się w oku zakręciła i z poczuciem dobrze wykonanego zadania udaliśmy się z powrotem do magazynu.
Słowo od Rodziny
Rodzina chciała Państwu bardzo podziękować za okazaną pomoc. Pani Kamila stwierdziła, że dzięki Państwu ponownie uwierzyła, że są na świecie ludzie, którzy potrafią okazać bezinteresowną pomoc. Również dzieci prosiły bardzo serdecznie podziękować Mikołajowi, którym Państwo dla nich byli.
Cała rodzina życzy Państwo zdrowych pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Życzą Państwu, abyście spotykali na swoje drodze samych dobrych ludzi i czerpali radość z każdej chwili.
Słowo od Wolontariusza
Teraz pora na parę słów ode mnie prostego wolontariusza. Paczka zawierała wszystkie nasze ustalenia, a nawet więcej i cieszę się, że rodzinie została przekazana odpowiednia pomoc. Chciałem Państwu bardzo podziękować za dobroć, jaką Państwo okazali. Serce się raduje, kiedy w tym świecie pełnym egoizmu, pogoni za karierą spotyka się tak wspaniałych ludzi, którzy potrafią okazać bezinteresowną dobroć innym ludziom. Radość, którą zobaczyłem w oczach tej rodziny, to jest rzecz, za którą jestem bardzo Państwu wdzięczny i długo będę o niej pamiętał.
Życzę Państwu zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Niech dobroć, jaką Państwo okazali, wraca w każdej chwili życia i spowoduje wiele uśmiechów na Państwa twarzach. Wierzę w to głęboko, że dobro wraca i daje swoje niepowtarzalne emocje
Wesołych Świąt.

Opracowała: Dorota Tanczos