19 kwietnia klasy II i III wybrały się na wycieczkę do Smart Kids Planet- Centrum Mądrej Zabawy.
Główną misją tego miejsca jest inspirowanie dzieci do odkrywania świata, poprzez ideę mądrej zabawy. Dlatego też wszystkie eksponaty i atrakcje zostały stworzone w nurcie edukacji przez rozrywkę.
W historycznej przestrzeni Fabryki Norblina, nasi uczniowie znaleźli dziewięć wyjątkowych stref mądrej zabawy, mogli doświadczyć świat wszystkimi zmysłami, stwierdzić, że ich fantazja nie zna granic, a nauka jest czystą przyjemnością. Sala ta powstała po to, by rozwijać u dzieci kompetencje przyszłości, uczyć współpracy, zapoznawać z najnowszymi technologiami i kształtować dobre ekologiczne nawyki.
Miejsc ,,kosmicznych w Smart Kids Planet jest wiele, są to strefa mądrych zakupów, zgranej paczki, strefa twórcza i treningowa.  Atrakcją dla dzieci w tym miejscu, która wysuwa się na pierwszy plan to rakieta. Dzieci mogły do niej wejść, poruszając się po podświetlonej ściance wspinaczkowej. Została ona wykonana tak, aby przywodziła na myśl Drogę Mleczną. Ponad metr nad ziemią zawieszono przezroczysty tunel, którym dzieci mogły dostać się do kolejnych elementów tworzących stację kosmiczną.
Drugim miejscem, o którym wart wspomnieć to sala multimedialna.
Na wielkim ekranie dzieci mogły wziąć udział w zabawie ,,Ścianka kolorowanka. Projekcje miasta i kosmicznych przestworzy ożywały dzięki zeskanowanym przez dzieci ich rysunkom. Dodatkową atrakcję stanowiła interakcja z wykreowanymi elementami, które reagowały na dotyk dzieci i wykonywały akrobacje na wielkim ekranie.
Każdy, kto poczuł głód, mógł posilić się w przytulnej antresoli,  można było tam odpocząć i nabrać sił. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym wyjątkowym miejscem i wróciły do szkoły.

Dorota Tánczos