Wycieczka drogą starożytnych cywilizacji.

2 marca uczniowie klas 4, 5a i 5b pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Warszawy.  Zobaczyli wystawę Tutanchamon –  grobowiec i skarby.

Uczniowie odbyli fantastyczną podróż w przeszłość i  zwiedzili wystawę o największym odkryciu archeologicznym w historii. Na wystawie można podziwiać komory grobowca i skarby słynnego egipskiego faraona dokładnie tak, jak zobaczył je 100 lat temu angielski archeolog Howard Carter. Po raz pierwszy od czasu odkrycia grobowca Tutanchamona powstała wystawa, która pozwala ujrzeć skarby grobowca w dokładnie takim samym układzie, w jakim zostały odkryte w 1922 roku.

Za sprawą unikalnej metody wystawienniczej i audioprzewodnika, uczniowie  zostali  wciągnięci w opowieść archeologa Howarda Cartera, który osobiście i w szczegółowy, a zarazem zabawny sposób opisze wszystkie eksponaty. Wystawa przeniosła nas wszystkich tysiące lat w przeszłość. Wystawa ta była doskonałym uzupełnieniem lekcji historii, geografii, plastyki i powieści historycznych. Wystawa “Tutanchamon – Grobowiec i Skarby” jest urządzona dokładnie tak, jak grobowiec został odkryty 100 lat temu.  Wszystkie święte przedmioty, statuetki, klejnoty i sarkofagi leżą w tych samych miejscach, w których zostały kiedyś znalezione. Uczniowie mogli  zobaczyć ponad 1000 wspaniałych przedmiotów, w tym znaną na całym świecie złotą maskę pośmiertną Tutenchamona i jego oszałamiający pozłacany sarkofag.

Wszystkie eksponaty zostały wykonane w tradycyjny sposób, z wykorzystaniem tradycji rzemieślniczej sprzed tysięcy lat, pod ścisłym nadzorem światowych egiptologów. Dzięki temu, że są to idealne repliki, wszystkie przedmioty z grobowca faraona można zgromadzić w jednym miejscu, tworząc fascynujący obraz starożytnej, zaawansowanej cywilizacji.

Drugim elementem wycieczki był film w kinie „Asterix i Obeliks – Imperium Smoka”, który uczniowie obejrzeli z zapartym tchem.

W doskonałych humorach wszyscy uczniowie wrócili do szkoły z głośnym zapytaniem: Kiedy kolejna wycieczka?

Opracował:

Paweł Kaczmarczyk