Nasza Szkoła ulokowana jest w zacisznej i bezpiecznej okolicy, w otoczeniu pięknych terenów zielonych. Nieopodal budynku znajduje się las, do którego nasi uczniowie wychodzą wraz z nauczycielami w celu bliższego poznania przyrody.

Są to lekcje w terenie. Właśnie takimi metodami nasi nauczyciele pracują. Wykorzystując innowacyjność, nowoczesne technologie, metody praktycznego działania kształtują w uczniach postawę „poszukiwacza” a zarazem słuchacza i wyzwalają w nich pozytywne emocje w ogromnym procesie edukacyjnym.

Wychodząc na przeciw dzisiejszych czasów, gdzie dzieci potrzebująca do działania wielu bodźców szkoła inwestuje w nowości technologiczne. Obecnie szkoła posiada sale przedmiotowe, które wyposażone są w licznemateriały i pomoce dydaktyczne. Urządzona jest w sposób przyjaznyuczniowi. Lekcje opatrzone są wizualizacją, niemal każdy temat wyświetlany jest na tablicy multimedialnej. W ostatnim czasie szkoła wzbogaciła się o dywan interaktywny który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Posiadamy również salę gimnastycznądostosowaną do rozwijania wśród uczniów wielu dyscyplinach sportowych, pracownie komputerową oraz bibliotekę. Szkoła inwestuje również w rozwój kadry pedagogicznej. Nauczyciele stale się kształcą i podnoszą swoje kwalifikacje. Mamy wielu specjalistów mim: pedagoga, psychologa, logopedę, terapeutę Si, nauczycieli współorganizujących proces kształcenia pod okiem których uczniowie zdobywają wysokieosiągnięcia.

Nie bojąc się wyzwań realizujemy programy unijne min. Szkoła Możliwości w Dobieszu oraz wprowadzamy innowacje pedagogiczne. W ramach takich programów i działań nasi uczniowie korzystają z wielu kół zainteresowań, zajęć z robotyki, kodowania, aktorstwa itp. Aby jeszcze bardziej otwierać naszych uczniów na ludzi, co jakiś czas zapraszana jest do szkoły  „sławne” osoby. W ten sposób promujemy czytanie.

Szkoła, to nie budynek, to ludzie ją tworzą. Jesteśmy otwarci, sympatyczni, pełni optymizmu i energii i gotowi do rozwoju. Dowodem tego są nasi przyjaciele. Dzięki nim możemy pochwalić się salą do zajęć SI która jest jednym z ulubionych miejsc naszych uczniów. Jest tez „azylem” dla dzieci z niepełnosprawnościami. Tam mogą się skryć i posłuchać własnego bicia serca  w tonie muzyki relaksacyjnej.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO